Нірвана по цимбалах

Browse By

Кожні вихідні то на Калнишевського, то у Придніпровську, то на 12 Кварталі монтують сцену та проводять концерти «Народної філармонії». Сенс цього проекту полягає у проведенні професійних концертів у різних районах міста та області. В Україні є мистецьке об’єднання, яке називається «Народна філармонія», але його створили ще в період Майдану, аби підтримувати наших бійців та переселенців.

Наша «Філармонія» – це відкриті вуличні концерти для всіх. Найчастіше на Амур, в Таромське, до кінотеатру «Славутич» та в інші райони привозять колективи місцевих театрів, університетські команди КВК, ансамблі типу «Юність Дніпра», але цими вихідними посеред парку на Лівобережному грав колектив, який рік тому пропагував українську культуру зі сцени Євробачення.

G-art перекладає світові хіти на цимбали. На цьому інструменті в гурті грає Наталя Павловська, народна артистка України. Вона створює обробки Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Nirvana на цимбалах, і це вражає і Європу, яка не знає, що це за інструмент, і українців, які звикли до гопака.

«Пори року» Вівальді, народні пісні, в які «вплетений» Бетховен, та головне – Smells Like Teen Spirit з «Токкатою ре мінор» Баха, покладені на цимбали, вже кілька років поспіль викликають у світі шок.

G-art має і власний україномовний музичний матеріал, який можна грати на етнографічних фестивалях, але навряд чи він так само конкурентоспроможний на нашому музичному ринку, як «Нірвана» з Бахом. Крім гри на цимбалах, у колективі співають та грають на акордеоні, клавішних, двох гітарах.

Формат «Народної філармонії» – цікава практика для пропаганди культури. В Лондоні, наприклад, молоді музиканти чотири рази на тиждень безкоштовно виступають у церкві Сент Мартин ін зе Філдс на Трафальгар-сквер, у Брюселі відкриті концерти дають в церкві Де Мінім, в більшості музеїв, у місцевій Музичній академії та навіть в Королівському парку.

Мандруючі Америкою музики можуть отримати дозвіл та влаштувати безкоштовний концерт майже де завгодно. Так зробив Борис Гребєнщиков зі своїм гуртом «Акваріум» в парку Вашингтон-сквер, у Сан-Франциско та у Сіетлі.

Дніпровська «Народна філармонія» відрізняється тим, що це міська програма, в рамках якої для містян виступають не аматорські музичні гурти (для цього є Арт-толока), а професійні вокальні та театральні колективи.

В суботу, 14 липня, «Народна філармонія» привозить на ж/м Ломівський Дніпропетровський молодіжний театр. А гарну музику пропонуємо послухати навпроти кулі бажань у неділю в рамках останньої «Класики на Пірсі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram