Літхайп: у Дніпрі стартують хайпові літературні лекції

Browse By

Нещодавно на Фейсбуці з’явилася сторінка зустрічі «ЛітХайп #1: Шевченко, фемінізм й драматичні історії кохання». В описі вказано: «ми хочемо хайпово розповідати про класичну українську літературу. Такого ви не почуєте у школі і навряд чи прочитаєте в офіційних ЗМІ».

Виявляється, з 11 серпня у Дніпрі, на Сцені, стартує провокативний літературний проект. Його авторки, Віолетта Кім та Олександра Ткач, закінчили український філфак та вирішили відверто розповісти про те, що приховують у школі.

Дві перші лекції будуть присвячені Шевченкові та літературним феміністкам.

– Про найбільш класний випадок з Тарасом Григоровичем розповідати не буду, бо тоді не буде потреби приходити на лекцію, – розповідає Саша. – Та цей факт і не такий невідомий – як Шевченко відбив дівчину у найкращого друга Сошенка. Шевченка краще почитати. Наприклад, його автобіографічні повісті «Художник», «Музикант» та «Щоденник». Спойлер: там про те як він тусив на балах та крутився в богемних колах.

Віолетта обрала для себе феміністичну тему, бо вже час долати міфи про те, що письменниці – безстатеві істоти, які народились і одразу почали захищати поневолений народ.

– От, наприклад, стосунки Кобилянської і Лесі Українки. Я нещодавно перечитувала їхні листи – нічого особливого, є купа дівчат у моєму житті, яким я писала б так само, і ніхто б не сказав, що ми лесбійки абощо. Але тоді, наприкінці 19 століття, це було щось на кшталт «What?». Або, наприклад, Марія Вілінська, знана як Марко Вовчок. Її страшенно обожнювали чоловіки і ненавиділи жінки, бо вона була самостійна, заробляла на життя перекладами та літературою, і головне – сама обирала собі партнерів. Олена Пчілка називала її «перша-ліпша коцапка», а Катерина Юнге була впевнена, що Вілінська псує всім життя, – розповідає Віолетта.

Фото: Наре Саргсян

Авторки «Літхайпу» не розраховують на велику кількість людей, але багато хто у Дніпрі вже хоче потрапити на лекцію. Кім сказала: «Якщо буде 30+, то я пригощаю». Тепер треба чекати.

Перша лекція відбудеться 11 серпня о 17-00 на Сцені в парку Тараса Шевченка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram