Волоське затемнення

Browse By

«Космос нас ждёт, космос нас любит, космос живёт в каждой из судеб». Шість років тому Валентин Стрикало записав хіт, кожне слово з якого візуалізувалося у селі Волоське.

1

Гарні чоловіки, сльози та зірки

Про місячне затемнення, яке можна було спостерігати в ніч з 27 на 28 липня, не написав тільки ледачий. Вся країна чекала на великий червоний Місяць та протистояння Марсу, а найдовірливіші тренувалися тримати себе в руках, бо «червона планета може провокувати конфлікти у суспільстві» (це тільки один з фейків центральних телеканалів, ще там були  рекомендації робити під час затемнення весілля).

1

1

1

Як у пісні Стрикало, на волоському затемненні було багато гарних чоловіків, сліз, планет та зірок.

Чоловіки

Першим на місцевий шкільний стадіон приїхав директор планетарію Сергій Лінговський, який на своїй машині привіз чай та печиво.

Далі – астроном-любитель Аркадій Мількін, до якого потім вишукувалася найдовша черга. Він пояснив, чому затемнення унікальне. Воно поєднується з протистоянням Марсу один раз на 25 000 років. Більше того, це затемнення найдовше у 21 столітті: воно всього на 5 хвилин коротше, ніж будь-яке суто теоретично можливе затемнення.

1

1

1

Ще один гарний чоловік – волоський староста Андрій Пінчук. Він пропагує сільський туризм. Виявилось, що у Волоському розробляється туристична концепція на найближчий рік. В цю сферу планується вкласти один мільйон гривень. Велосипедні маршрути, екскурсії по балках з рослинами з Червоної книги, центр бджільництва, відродження волоської кухні (національні страви – це барзарі та планчіди), астрономічні ночі – це тільки частина ідей. Волоське – гарний приклад дієвої децентралізації, коли громада дійсно щось вирішує. В новому спортивному центрі під скляним дахом в селі скоро з’явиться маленька обсерваторія.

1

1

1

Зірки та сльози

Спостерігати люди приходять з різних причин: просто цікаво, розуміються або мають особисті історії. Мешканка Волоського Олена на лівому плечі має сузір’я Великої Ведмедиці. Воно дійсно повністю повторює відому форму Ковша. Після того, як жінка це помітила, почала вивчати космос.

Найцікавіше на спостереженнях – це реакція на побачене у телескоп. Дивлячись на Місяць чи на Марс, люди можуть нецензурно лаятися, плакати, хотіти придбати телескоп.

На затемненні у Волоському якісним спостереженням завадили хмари. А те, що більшість людей на стадіоні була любителями, довели фальшиві оплески. Оваціями зазвичай вітають повну фазу місячного затемнення. Люди переплутали потрібну фазу з хмарами, які просто закрили Місяць.

1

1

1

З наукової точки зору про затемнення людям у Волоському розповіли професійні астрономи з планетарію Тамара Павлівна Вихрестюк та Людмила Олексіївна Марченко. Професійні, бо у них в дипломах написано «астрономи». Вони закінчували Одеський національний університет ім. І. Мєчнікова за спеціальністю «фізика та астрономія».  Крім них, у Дніпрі є ще тільки один такий дипломований астроном.

В цьому році на ночі у Волоському ми зробили експеримент: від проекту inB покликали на спостереження музикантів, поетів, вигадали астрономічні тести, конкурс селфі, приготували печиво… Тобто точно зробили все, аби люди сказали космосу «Привіт!».

Як там у Стрикало?

Космос, привет,
Космос нам верит,
Выключи свет, закрой все двери.

Закрой все двери.

Фото: Наталья Паровышник, Александра Ткач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram