Четверги Фролова: як Дніпро випередив Київ

Browse By

Електронна музика для мене – це або жорсткий рейв, або попсова клубна вечірка. Вираз Soul Culture (культура душі) не дуже підходить ні до першого, ні до другого, тому я одразу зрозуміла, що спільнота, яка так називається робить якусь іншу музику. Щось більш глобальне.

Тим паче, навряд простий діджей сам буде виходити на ЗМІ та пропонувати інтерв’ю про розвиток електронної музики в Україні.

Коли засновник Soul Culturе Ілля Фролов написав нам, що Київ зараз наслідує клубну культуру Дніпра, ми зустрілися.

Ніхто не очікував, що Дніпро задає вектор розвитку київській тусовці електронників.

Чому не п’ятниці?

Все почалося, коли у 91-му в Україну прийшов Казантип: тільки тоді люди нарешті дізналися про  андеграундну культуру. Вони зрозуміли, що є не тільки Жанна Агузарова, а ще, наприклад, техно. Коли це розуміння прийшло, у Дніпрі миттєво з’явилися такі клуби як «Панорама» в парку Глоби. Це був онлі вініл: якісний саунд та своя, окрема культура.

Одна зала спортивного комплексу «Схід» на Перемозі у 2000-х була клубом «Пудра», і схожі на неї місця періодично виникали у Дніпрі.

В цей час в клубі «Лабіринт» ріс Ілля. Він, «дитя підземелля», в 16 років організував свою першу вечірку. Всі наступні обов’язково були з якимсь дрес-кодом. 20-25 чоловік, які створювали івенти, ходили до театрів за костюмами і надавали всьому, що відбувається значення. Ці вечірки вже не були незрозумілими рейвами, вони вигідно відрізнялися, і трохи пізніше з них вийшов відомий проект «Домашні четверги».

1

На відкриття першого сезону якась фанатка електронної музики прийшла у «Лабіринт» в домашніх капцях та загорнута тільки у рушник. Все навколо неї було в білих тканинах, а посередині зали висіла мотузка з білизною. Тоді всі зрозуміли, що у Дніпрі народжується щось зовсім нове.

Пройшло кілька місяців, і фотографія команди «Четвергів» вже висіла на великому банері в центрі міста. Вони були як рок-зірки, бо вперше привезли до Дніпра Андрія Пушкарьова, Дамієна з колективу DOP, Vacula, Outstrip, Spy.Der, DJ Fish, DJ Helga, DJ Harris. Коли музиканти приїжджали сюди, вони були впевнені, що у четвер день народження якогось олігарха, на який їх запросили. Але насправді Ілля просто подумав, що четвер – ідеальний день, в який можна зібрати тих, хто цінує якісну музику.

Коли зараз Фролов привіз ідею «Домашніх четвергів» в Київ, це викликало в електронників шок. Вони питають, чому не п’ятниця, не субота, але у підсумку запускають проект.

Секта з посвяченням у «Культуру душі»

У 2015 році наші «Четверги» вичерпали себе, і у Дніпрі народилася ціла спільнота Soul Culture, а вже від неї – проекти Soul Night та Soul Serenades.

Ілля хотів зняти до всього один промо-ролик, в якому команда «Культури душі» в чорних мантіях приймає в секту нову голу людину, яку всі поливають кров’ю якоїсь корови. Чомусь для деяких людей Soul Culture – це секта, в якій кожного тижня проходять оргії. Багато хто, як я, досі сприймає електронну музику або як рейви з наркотиками, або як погані клубні вечірки з коктейлями.

2

Ілля не знає, де та у кого купувати лсд, дтм та маріхуану, але в багатьох клубах це є. За досвідом електронників, важливо просто контролювати, що та в якій кількості ти вживаєш. По суті, навіть від маріхуани було менше летальних випадків, ніж від алкоголю. Заливати себе бензином набагато небезпечніше, але якщо ти куриш – ти закінчений наркоман, а якщо п’єш горілку – нормальний пацан. Що вживати і чи вживати – вибір кожного тусера.

На великих європейських івентах гості отримують спеціальні буклети, в яких чорним по білому написано, що з чим не можна змішувати. Більше того, на масштабних заходах ти можеш здати на аналіз ту речовину, яку хочеш вжити, аби дізнатися, чи безпечна вона для здоров’я.

Ілля у сенсі всіх цих речовин повний консерватор: він відкрив би заклад, в якому видавав би тільки зелений чай.

Ритуальні вечірки з йогою

Те, що робить Soul Culturе – пряма альтернатива рейвам. «Серенади», які проходять на відкритому даху («Дах» у Дніпрі – це проект брата Іллі, Максима) – легка, лайтова електронна музика. Люди з її допомогою не переносяться в інший стан, навпаки, вони відпочивають.

Послухайте цікавий ремікс на Френка Синатру.

На таких вечірках відбуваються різні цікаві ритуали, коли всі сідають в коло та співають. Вони пов’язані з йогою, з органікою. А от алкоголь на «Серенадах», мабуть, просто виявиться зайвим.

Дехто думає, що діджеї – це люди, які культивують задоволення, через це збільшують список вимог у райдері і з часом стають дуже важкими у спілкуванні.

2

Але це не про Іллю: в нього немає космічних запитів, зате є ідея. Він може відіграти сет безкоштовно, просто по фану, якщо є розуміюча публіка.

Загалом, на «Серенади» часто приходять люди, які перетусили на рейвах. Ілля відкрив Дніпру нові «лікувальні» жанри електронної музики: Downtempo, Multicultural, Oriental та Spiritual. Але крім якісного саунду, «Серенади» – це ще візуальний ряд. Оператор Влад Томілов працює з атмосферними відео, а фотограф Микита Ващенко – з мультиекспозиційною зйомкою. Це коли один знімок накладається на інший просто під час вечірки!

Хто в Дніпрі, поки Ілля в Києві?

Але я принципово не закінчу історію про Іллю Фролова музикою. Для нього мало грати, він провів у Дніпрі безліч музичних заходів: посеред вулиць, на пляжах, в своєму Ангарі, у «Фабриці», в «Модулі».

Це все нагадує мені післявоєнний Берлін, в якому розвивалися технології, і кожний німецький гопник міг купити собі звукозаписну установку. Тоді, після війни, у Берліні відкрилося багато нікому не потрібних площ, а міська влада хотіла їх чимось зайняти. Отримати дозвіл на відкриття клубу було елементарно: ти говориш, що будеш щось робити на покинутому заводі і що це буде приносити гроші. Так само просто це робити і зараз: приходиш, домовляєшся і проводиш. От тільки ніхто цього не робить, бо це величезна відповідальність.

1

І що у підсумку? Ми маємо кількох ентузіастів, які створили тут щось справді нове та поїхали за розвитком в Київ, сподіваючись на своїх послідовників… Яких поки що в Дніпрі не знайшлося.

Звертаємо вашу увагу на те, що спільнота Soul Culture підтримає та допоможе реалізувати всі  ідеї щодо цікавих вечірок, які надійдуть на її сторінку.

Фото: Олександра Ткач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram