Book Space Fest: книжки та люди

Browse By

Гості сперечалися, «Книжковий простір» чи «Книжковий космос», та організатори вклали у назву обидва сенси. Бейджики «Стюарт» у волонтерів натякали на космотуризм.

На перший книжковий фестиваль у Дніпрі приїхало більше 60 видавництв.

«Фоліо», Харків

27 років на видавничому ринку. За роки існування видали 2500 книжок на максимально різні теми

Топ продажів. «Історія для лінивих» Макса Бужанського, «Чужие сны» Яна Валєтова, «Улицы Днепра» Валентина Старостіна. Дві останні книжки написано дніпровськими авторами та видано спеціально до Букфесту.

Враження. «Львів дуже балуваний на крамниці, а у Дніпрі читач більш голодний до книжок – ми продали майже все, що привезли. Вхід на фестиваль безкоштовний, і це приємно вразило видавців».

Одноденний квиток на цьогорічний Форум видавців у Львові коштував 50 грн, і це давало доступ лише на безкоштовні заходи. Один день на Книжковому Арсеналі коштував 70 грн. На Book Space вхід, усі зустрічі з авторами та концерти були безкоштовними.

ArtHuss, Київ

Видає книжки на мистецьку тематику та влаштовує виставки сучасного мистецтва.

Топ продажів. Дві книжки Вілла Ґомперца: «Думай як митець» і «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі».

Враження. «Книжки у нас розлетілися дуже швидко, хоча до фестивалю ми були практично невідомі у вашому місті. Деякі примірники ми залишили в галереї «Артсвіт» та у книгарні «Є». Це початок нашої дружби з Дніпром».

«Люта справа», Київ

Багато авторів видавництва мають свої рок-гурти. У поїздках на книжкові фестивалі і презентації вони називають себе зоооркестром.

Топ продажів. Білінгвальні книжки: вірші Буковскі (перекладач Макс Лижов) та вірші хорватських хуліганських поетів (перекладач Юрко Позаяк).

Враження. «У Дніпрі є попит на наше видавництво, бо тут був журнал «НАШ».

Це говорить поетеса Євгенія Чуприна, яка дебютувала у цьому журналі. «НАШ» знали далеко за межами Дніпропетровська. Його фішками були сатиричний контент і ризиковані дизайнерські рішення. Свіже інтерв’ю з його арт-директором можна почитати, клікнувши сюди. У видавництва «Люта справа» схожий підхід і до тем, і до дизайну.

Discursus, Івано-Франківська область

Видають сучасну літературу для дорослих та підлітків. Організовують резиденції та інші заходи для молодих україномовних авторів.

Топ продажів. «10 успішних українських брендів» Богдана Ославського, збірник статей Степана Бандери, «Сканери» Роберта Зоннтаґа.

Враження. «Із Києвом і Львовом не порівняти. Але якщо взяти міста, де тільки починаються книжкові виставки – Кропивницький, Черкаси, Запоріжжя – то тут, у Дніпрі, зацікавленість найбільша».

«Видавництво», Київ

Видає літературу на складні теми: дорослішання, рівність прав, фемінізм, свобода.

Топ продажів. «Люба Іджеавеле, або Феміністичний маніфест у п’ятнадцятьох пропозиціях» Чимаманди Нґозі Адічі і «Серце, плач» Ґленна Рінґтведа.

Враження. У нас специфічні, складні для сприйняття теми, але продажі дуже хороші. Жодна позиція не закінчилася, тому що ми добре підготувалися – ми очікували такий інтерес у Дніпрі.

Книжка «Серце, плач» – про те, як говорити з дітьми про смерть близьких. Тема, здається, настільки табуйована, що батьки заборонили трьом дітям зніматися в анонсі презентації цієї книжки на Book Space. Ті, хто задавав питання під час презентації, акуратно обходили незручну тему, тому ми поговорили з людьми після. Нам трапилися дві сім’ї віруючих, які не бачать проблеми у цій темі.

Віталій, батько: «Ми не говоримо з донькою про це прямо. Ходимо до церкви щотижня, там дитина бачить, що люди моляться і за здоров’я, і за померлих. І вона розуміє, що пам’ять – це зв’язок. Книжка перегукується з мультиком «Таємниця Коко», там якраз про зв’язок із померлими».

Алла, бабуся: «Ми через це пройшли. Пояснили, що дідусь на небі, усе бачить, і що він з нами, доки ми його пам’ятаємо. Я прийшла на презентацію, бо мені було цікаво, як узагалі можна братися за такі теми. А в результаті купила книжку, і без сумніву дам почитати онуці».


Власники «Видавництва» представили на фестивалі ще два своїх бренди: «Добра листівка» та «Nevpynno» (значки, футболки, торби). Футболки з написом «*баш невпинно» коштували 700 гривень, і дехто з відвідувачів говорив, що вони круті, а дехто жалівся організаторам на контент 18+. Розпродати останні футболки допоміг поет Андрій Орлов (Орлуша), який на третій день виступив у одній з них.

Зазначимо, що поява Орлуші, Гаріка Корогодського та Савіка Шустера на фестивалі викликала незадоволення деяких відвідувачів. Ось як це прокоментувала арт-директорка Book Space Вікторія Наріжна на своїй сторінці у Facebook:

1

Спосіб «привабити більше людей» спрацював. На зустрічі з Орлушею, Корогодським і Шустером прийшло відповідно 840, 562 і 410 чоловік, у той час як публічна розмова з Оксаною Забужко зібрала 238 гостей, а презентація книжки Руслана Горового – 221. Інші зустрічі – ще менше.

 «Видавництво Старого Лева», Львів

Робить книжки для всієї сім’ї: від ілюстрованих дитячих видань до дорослого нон-фікшну, сучасної української літератури та перекладів.

Топ продажів. Дитяча серія «36 і 6 котів» Галини Вдовиченко, «Історії, наклацані на друкарській машинці» Тома Генкса та «Вальс на прощання» Мілана Кундери.

Враження. «Ми кожного дня по декілька разів довозили книжки із запасів нашої фірмової крамниці, бо до української книги жителі Дніпра доволі охочі. Нам було легше підвезти, аніж захаращувати стенд. Але очікування дійсно було перевершено десь у півтора рази».

«Ліра», Дніпро

Існує більше 20 років і спеціалізується на історії нашого міста. Видавництво сімейне – заснував дідусь, мама директор, а дочка займається творчою частиною.

Топ продажів. «Фортеця над Кодацьким порогом» Віктора Заруби і набір листівок-фотографій Катеринослава.

Враження. «Не очікували такого ажіотажу. Видно, що місто готове до цього, є великий попит і треба проводити таке частіше. Багато колег уже спустошили ящики і ходять спілкуються, бо нема книг».


Видавці на першому книжковому фестивалі у Дніпрі не платили за місце у павільйоні, а розпродали навіть більше, ніж очікували.

Відвідувачі завдяки безкоштовному входу зекономили ще на одну книжечку. Чи збережеться безкоштовний вхід наступного року, поки невідомо.

Фото: Анастасія Дамер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram