Browse By

У Дніпрі збирають гроші на незалежну систему екомоніторингу

Група небайдужих дніпрян Save Dnipro планує самотужки моніторити рівень забруднення повітря у місті. На зібрані гроші вони придбають кілька пристроїв для вимірювання вмісту пилу, діоксиду сірки, сірководню та інших шкідливих речовин.

На такий крок їх наштовхнула ситуація, що склалася довкола Придніпровської ТЕС. Підприємство встановило власну систему моніторингу, але, як стверджують активісти, її даним не можна довіряти. Система показує від’ємний рівень забруднення, нібито підприємство очищує повітря.

На обладнання для незалежної системи моніторингу потрібно 610 тисяч гривень. Уже зібрано більше ста тисяч. Бюджет системи і список необхідного обладнання можна подивитися за посиланням. Перерахувати гроші можна, натиснувши сюди.

Мета цієї кампанії – інформувати населення і привернути увагу до екологічних проблем у місті. За словами активістів, дані, зібрані за допомогою системи, не можна буде використати у суді.

Крім того, активісти Save Dnipro вже запустили станцію для відбору дрібнодисперсного пилу з повітря та його аналізу в ізраїльській лабораторії. На фото нижче – фільтр, що 24 години пропрацював у центрі Дніпра.

Фото зі сторінки Save Dnipro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram