Browse By

Дніпровський планетарій закрили. Що відомо?

Відсьогодні Дніпровський планетарій закрили на ремонт до 2019 року. Над проектом капремонту працює компанія відомого у місті архітектора Олександра Дольніка. Планетарій обіцяють модернізувати.

Сьогодні вранці на фейсбук-сторінці планетарію з’явилася заява працівників про те, що установа закривається. Чотири дні тому вони отримали листа від Голови правління ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» про те, що планетарій припиняє господарську діяльність.

Незважаючи на схожу назву, зазначена громадська організація не має жодного стосунку до Аерокосмічного центру (НЦАОМ ім. Макарова). Це організація, що належить власнику компанії Noosphere. З вересня ГО орендує приміщення планетарію, угоду оренди укладено терміном на 15 років за рішенням Дніпровської міськради.

Керівництво планетарію змінюється. Частина працівників звільнилася, а частина лишилася працювати на орендаря. Однак жодних документів чи проектів, які б давали уявлення про майбутні зміни у планетарії, вони не бачили, так само як і не знали про терміни ремонту.

Як виявилося, проект капремонту будівлі ще у розробці, його представлять 20 грудня. А закрили планетарій вже зараз через те, що стан будівлі становить небезпеку для відвідувачів і працівників. Про це повідомляється у прес-релізі ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді».

Що планують зробити?

Як відомо з прес-релізу, купол і купольну залу планують відремонтувати, укріпити фасад і перепланувати будівлю, щоб доступ до неї мали маломобільні групи населення. Також планують здійснити благоустрій прилеглої території.

Над проектом капремонту працює компанія «Дольнік і Ко», відома у місті, зокрема, проектуванням житлового комплексу «Вежі».

Планетарій планують модернізувати: встановити сучасне обладнання та створити зону віртуальної реальності.

До проекту залучатимуть українських та міжнародних інвесторів, у тому числі компанію Noosphere.

– За попередньою оцінкою, це коштуватиме 50 млн грн. Хочу наголосити, що кошти міського бюджету не залучатимуться, – зазначив заступник міського голови Олександр Шикуленко.

Оновлений заклад планують відкрити влітку-восени наступного року. Загалом проект розрахований до 2021 року.

Що буде з працівниками під час ремонту?

Під час ремонту будівлі КП «Дніпровський планетарій» не припинить свою діяльність. Лектори вже навчаються працювати з новим обладнанням, аби проводити виїзні заходи.

– Ми розробили програму «Палітра Всесвіту», вона розрахована на використання у звичайних приміщеннях, наприклад, у школах, закладах для людей з обмеженими можливостями. За домовленістю з інвестором, ця програма буде безкоштовною для глядачів. І зараз ми складаємо план виїздів до шкіл міста. Маємо дуже багато заявок», – повідомив в. о. директора КП «Дніпровський планетарій» Сергій Лінговський.

Невідома доля апарату німецької фірми Carl Zeiss, який був предметом гордості Дніпровського планетарію. Цей рідкісний прилад відрізняється якістю і високою ціною. Він старший за планетарій, якому цієї осені виповнилося 50 років. Прилад, імовірно, перенесуть у іншу локацію.

Рік тому проект оновлення планетарію виграв у програмі «Бюджет участі», але згодом цей проект було скасовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up
Facebook
Instagram